Kristianstad

Office Sydost/Kristianstad
Industrigatan 66
291 36 Kristianstad

Tel: 044-10 10 53
Fax: 044-12 60 47
sydost@office.se (även för serviceärenden)

Office Sydost
finns även i Ronneby.


Office Sydost AB
har varit verksamt sedan 1994. Vi är idag 8 konsulter, 6 säljare och 4 inom ekonomi/administration. Office Sydost AB ägs sedan många år av Björn Karlsson och Mikael Olsson som själva är mycket aktiva i företaget, Björn som VD och Mikael som sälj och teknikansvarig. Vi har tre kontor som är belägna i Kristianstad, Lönsboda och i Ronneby.  Vår affärsidé är att sälja, serva och utveckla små och stora lösningar för dokumenthantering, videokonferens och IT. Vi arbetar för att våra kunder skall ha så kompletta lösningar som möjligt, vilket innebär rätt maskin på rätt plats. Vi skall vara snabbt på plats när service behövs och vi ska förvalta våra kunder väl! 

Vårt företag expanderar årligen och vi ser mycket ljust på framtiden. Vi arbetar idag tillsammans med några av marknadens största leverantörer, t.ex. Toshiba, OKI och Lexmark. All vår personal genomgår kontinuerligt utbildningar på samtliga produkter som vi säljer och bedriver service på. Inom kedjan finns en bred kompetens och vi samarbetar mellan enheterna och tar fram gemensamma lösningar för våra kunder. Mångårigt samarbete med våra leverantörer har skapat en hög kunskap om produkterna. Välkända produktnamn som står för en hög tekniknivå, kvalitet och miljö ingår i vårt program. Endast det bästa är gott nog. Vi representerar bara stora och välkända varumärken. Helt enkelt för att det är de starkaste som vinner. 

Office Sydost är ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 & OHSAS 18001:2007 certifierade.

 

Vi som jobbar på Office Sydost är:

Björn Karlsson
VD
0709-21 25 06
bjorn.karlsson@office.se

Sarah Karlsson
Ekonomiansvarig
0709-21 25 52
sarah.karlsson@office.se

Marcus Svensson
Säljare
0709-21 25 02
marcus.svensson@office.se

Benny Nilsson
Säljare
0709-21 25 08
benny.nilsson@office.se

Alexander Martinsson
Säljkordinator/utbildare
0709-21 25 59
alexander.martinsson@office.se

Daniel Hallberg
Tekniker
daniel.hallberg@office.se

Jonas Bergevi
Tekniker
jonas.bergevi@office.se

Morgan Rosander
Tekniker
morgan.rosander@office.se

Roland Åkesson
Tekniker
roland.akesson@office.se

Visa större karta