Kristianstad

Office Sydost/Kristianstad
Industrigatan 66
291 36 Kristianstad

Tel: 044-10 10 53
Fax: 044-12 60 47
sydost@office.se (även för serviceärenden)

Office Sydost
finns även i Ronneby.


Office Sydost AB
har varit verksamt sedan 1994. Vi är idag 7 servicetekniker, 5 säljare och 4 inom ekonomi/administration. Vår affärsidé är att sälja och serva små och stora lösningar för dokumenthantering, videokonferans och IT . Vi arbetar för att våra kunder skall ha så kompletta lösningar som möjligt, vilket innebär rätt maskin på rätt plats. Vi skall vara snabbt på plats när service behövs och vi ska förvalta våra kunder väl! Vårt företag expanderar årligen och vi ser mycket ljust på framtiden.

Vi arbetar idag tillsammans med med några av marknadens största leverantörer och genomgår kontinuerligt utbildningar på samtliga produkter som vi säljer och bedriver service på. Inom kedjan finns en  bred kompetens och vi samarbetar mellan enheterna och tar fram gemensamma lösningar för våra kunder. Mångårigt samarbete med våra leverantörer har skapat en hög kunskap om produkterna. Välkända produktnamn som står för en hög tekniknivå, kvalitet och miljö ingår i vårt program. Endast det bästa är gott nog. Vi representerar bara stora och välkända varumärken. Helt enkelt för att det är de starkaste som vinner.

Office Sydost arbetar med att införa ett miljö-, kvalitets- & arbetsmiljöledningssystem enligt kraven i standarderna ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 & OHSAS 18001:2007 inom ramen för en certifiering av Office Document-kedjan. Tredjepartscertifiering är bokad till tredje kvartalet 2010 och kommer genomföras av SP Certifiering.

Vi som jobbar på Office Sydost är:

Björn Karlsson
VD
0709-21 25 06
bjorn.karlsson@office.se

Sarah Karlsson
Ekonomiansvarig
0709-21 25 52
sarah.karlsson@office.se

Marcus Svensson
Säljare
0709-21 25 02
marcus.svensson@office.se

Benny Nilsson
Säljare
0709-21 25 08
benny.nilsson@office.se

Alexander Martinsson
Säljkordinator/utbildare
0709-21 25 59
alexander.martinsson@office.se

Daniel Hallberg
Tekniker
daniel.hallberg@office.se

Jonas Bergevi
Tekniker
jonas.bergevi@office.se

Morgan Rosander
Tekniker
morgan.rosander@office.se

Roland Åkesson
Tekniker
roland.akesson@office.se

Visa större karta